Opis:

Jeśli baliście/cieszyliście (haters gonna hate) się, że meet.php przestało funkcjonować - niepotrzebnie. Co prawda po sporej przerwie, ale wracamy!

Prezentacje:

 • Metryki kodu i aplikacji PHP

  Każdy projekt można sprowadzić to zestawu metryk, dzięki którym możemy jednoznacznie powiedzieć, czy zespół porusza się we właściwym kierunku. Mierzyć można bardzo wiele parametrów aplikacji, zaczynając od liczby klas, metod oraz ich złożoności cyklomatycznej, a na monitorowaniu zdarzeń biznesowych w środowisku produkcyjnym kończąc. Nie dajcie się zwieść, te z pozoru banalne informacje przetworzone w odpowiedni sposób stanowią bardzo ważne narzędzie analityczne, ważne także dla developerów. W trakcie prezentacji poznamy zestaw narzędzi i technik pomocnych w zbieraniu i wykorzystywaniu metryk aplikacji w projektach PHP.

  Poziom trudności: ★★☆☆☆

 • Rozszerzamy PHP

  Postaram się przybliżyć słuchaczom podstawy tworzenia rozszerzeń dla PHP. Przeprowadzimy analizę wybranego rozszerzenia ze standardowo dostarczanych i napiszemy własne. Jeśli sprzęt podoła kompilacji (nie będzie zamulał :-)) to będzie hacking live, jak nie to pokażę przygotowane wcześniej gotowce.

  Poziom trudności: ★★★★★

 • PayPal – jasne i ciemne strony mocy

  Ponad połowa transakcji w sieci odbywa się poprzez system PayPal. Sposobów integracji PayPal'a z własną aplikacją jest całe mnóstwo, zaczynając od prostych PayPal-buttonów po złożone Adaptive Payments skrywające masę opcji i ciekawych smaczków. Na początek całość jest przytłaczająca. W trakcie prezentacji dowiesz się od czego zacząć całą integrację i co musisz przygotować, nie tylko od strony technicznej, żeby na Twoje konto PayPal jak najszybciej mogły wpływać słodkie $$$.

  Poziom trudności: ★★☆☆☆

 • Dynamiczna analiza aplikacji php z uzyciem Xhprof

  Większość programistów ma świadomość zalet pomiary wydajności w procesie budowania aplikacji. Dlaczego zatem sporo projektów, które wychodzą spod naszych rąk nie "widziało" profilera? Na podstawie własnych doświadczeń chciałbym zaprezentować jedną z możliwych dróg - jak przygotować Xhprof jako profiler oraz jak podejść do analizy wyników, tak aby małym nakładem pracy uzyskać dobre efekty w poszukiwaniu "ciężkich" fragmentów kodu

  Poziom trudności: ★★☆☆☆

Prelegenci:

Lokalizacja:

Coworking ZOO, Zwierzyniecka 20 (2 piętro), 61-001 Poznań

Sponsorzy:

 • Allegro
 • Helion

Daj nam znać, że przyjdziesz ;-)